Челси бързо се върна на победния път, след като преди няколко дни преживя разочарование срещу Лестър Сити. Тази вечер селекцията на Маурицио Сари спечели важното си гостуване на градския съперник Уотфорд с 2:1. В герой за "сините" се превърна белгийската звезда Еден Азар, вкарал и двата гола в мрежата на Фостър.

Брайтън и Арсенал не се победиха в мач от Висшата лига

Арсенал отново се издъни в неподходящ момент

"Топчиите" завършиха 1:1 при гостуването си на Брайтън

По този начин тимът измести Арсенал от четвъртото място, имайки актив от 40 точки. Лидерът Ливърпул обаче на цели 11 разлика...

Снимка 397313

Източник: EPA/БГНЕС

Челси можеше да нанесе първия удар по реномето на своя опонент в 10-ата минута. Уилиян, малко непривично за себе си, съумя да отправи изстрел с глава, който обаче премина над горната греда.

Гол в полза на "сините" все пак имаше, когато Еден Азар успя да отбележи в първата минута от продължението на първата част. Играч на Уотфорд сбърка в центъра, което позволи на Матео Ковачич да подхване бърза контраатака. Топката светкавично стигна до Азар, който премина през вратаря Фостър и на празна врата отбеляза.

Шоуто на "Викъридж Роуд" обаче продължваваше. При ответната си атака, "стършелите" бързо стигнаха до изравняването. Деулофеу и Холебас комбинираха "на късо" при един корнер, след което гръцкият национал отправи балонно центриране около дъгата. Тaм отлично позициониран беше Роберто Перейра. Аржентинецът намери топката директно от въздуха и превърна изпълнението си във фантастичен гол.

Снимка 397312

Челси бързо си върна лидерството в 58-ата минута. Еден Азар нахлу мощно в наказателното поле, а там грубо бе пресрещнат от излезлия да го пресече Бен Фостър. Главният съдия Мартин Аткинсън беше категоричен - дузпа за лондончани!

Тотнъм разби Борнемут с 5:0

Тотнъм ознаменува Боксинг дей с разгром над Борнемут (Резултати от Висшата лига)

Чудесен коледен подарък за "шпорите"

С отговорната задача естествено се нагърби Азар, който демонстрира спокойствие и прати стража на Уотфорд в обратния ъгъл.

Това развитие сякаш се отрази на играта на Уотфорд, тъй като лондончани доминираха до края на срещата и пропуснаха няколко добри ситуации. В 72-ата минута Уилиан получи топката от Азар в наказателното поле и отправи нисък удар, а топката се удари в гредата.

Снимка 397311

Великолепен пробив на Канте не бе завършен с хубав изстрел от страна на французина. Трой Дийни пък пропусна добра възможност за домакините. В последните минути Жоржиньо и Рюдигер също се разминаха с гола.

В следващия кръг на Уотфорд предстои тежка битка с Нюкасъл. Челси гостува на непредсказуемия тим на Кристъл Палас.

Лестър победи Манчестър Сити с 2:1

Нова катастрофа за Манчестър Сити! Лестър нанесе трета загуба на "гражданите" във Висшата лига!