Отборът на Арсенал продължава да изпитва доста трудности при гостуванията си в Премиър лийг. Момчетата на Унай Емери изпуснаха отличен шанс да се доближат по-близо до третия Ман Сити, след като тази вечер завършиха едва 1:1 при гостуването си на 13-ия Брайтън.

"Топчиите" тръгнаха силно и поведоха с гол на Обамеянг още в седмата минута. Оттук насетне столичани постепенно изгубиха контрол над събитията. До почивката Локадия изравни, а след нея само пропуските на "чайките" и добрите намеси на Лено, отърваха лондончани дори и от поражението.

Снимка 397302

Източник: EPA/БГНЕС

Арсенал не изгуби никакво време и моментално се впусна в атаки срещу своя опонент. Пиер-Емерик Обамеянг обаче бе отчаян от стабилната намеса Матю Райън. Не такава бе ситуацията 180-секунди по-късно.

Ливърпул размаза Нюкасъл, титлата е все по-близо до "Анфийлд"!

Мърсисайдци спечелиха с 4:0

Отбраната на Брайтън се вкара в голяма беля, след като по нелеп начин така и не можеше да изчисти коженото кълбо от наказателното си поле. При създалото се комично меле, обграденият от няколко вражески защитника Александре Лаказет успя да продължи към дебнещия Обамеянг. Габонецът не изчака втора покана и с техничен изстрел насочи към горния десен ъгъл.

Случилото се подразни "чайките", които на своя страна изпуснаха две изгодни положения чрез Мъри и Горс.

След тях пък Обамеянг можеше да ликува и с втория си гол в двубоя, ако не бе блестящата намеса на Матю Райън.

Снимка 397304

Арсенал леко се подведе по играта на "синьо-белите" и изпусна своята преднина в 35-ата минута. Стефан Лихтщайнер не прецени една висока топка, а отиграването му с глава се превърна в извеждащ пас за Юрген Локадия, който сам срещу Лено майсторски отбеляза за 1:1.

Втората част стартира доста тромаво за "топчиите" на Унай Емери, които като нищо можеха да бъдат и догонващи в резултата. Големият им спасител в тези мигове беше Бернд Лено, който демонстрира голямата си класа при самостоятелен пробив на Соломон Марч.

Минутите продължаваха, а Брайтън все по-настървено търсеше победата. "Чайките" нямаха късмет и при следващите си две по-изгодни положения, като мерникът изневери на Юрген Локадия и Дави Прьопер.

Манчестър Юнайтед победи Хъдърсфийлд с 3:1

"Олд Трафорд" отново ликува, Манчестър Юнайтед мина безпроблемно през Хъдърсфийлд!

"Червените дяволи" с втори пореден успех, Пол Погба с два гола

Дори и да беше незаслужено, Арсенал все пак можеше да си тръгне с трите точки от "Амекс Стейдиъм", но появилият се на почивката Алекс Иуоби така и не възнагради с безмерна радост своя тим.

Снимка 397303

В следващия кръг на Арсенал предстои доста трудно гостуване на Ливърпул. Брайтън приема у дома Евертън.

Тотнъм разби Борнемут с 5:0

Тотнъм ознаменува Боксинг дей с разгром над Борнемут (Резултати от Висшата лига)