Отборът на Севиля допусна втора загуба в последните си три мача от испанското футболно първенство.

В двубой от 8-ия кръг на Ла Лига, съставът капитулира като гост на Атлетик (Билбао).

Домакините се наложиха с минималното 1:0, след като единственото попадение в срещата реализира Микел Весга, разписал се след 43 минути игра.

Това бе и една от трите по-чисти ситуации за домакините за откриващо попадение, като те се възползваха от нея, за разлика от съперника си.

Снимка 258083

Източник: GettyImages

Севиля получи два шанса за отбелязване на гол, в рамките на вторите 45 минути, но атакуващите състезатели на тима така и не успяха да ги превърнат в изравнително попадение.

Поражението определено забави устрема на Севиля към лидера Барселона. Считано към момента, съставът разполага с актив от 16 точки - 5 по-малко от лидера от Каталуния, който не е изиграл двубоя си от текущия кръг.

Подобна е ситуацията и с преследвачите на тима от Андалусия, които имат мач в пасив. Атлетик пък се изравни с Леганес, на 7-ата позиция във временното подреждане.