Отборът на Виляреал гледа все по-смело към местата в класирането на испанското футболно първенство, даващи право на участие в европейските клубни турнири.

Съставът спечели гостуването си на силния по традиция домакин Жирона.

"Жълтата подводница" се наложи с 2:1, постигайки ценен успех в Каталуния, под номер 4 за тима от старта на текущата кампания в Ла Лига.

Снимка 318011

Източник: GettyImages

Точен за победителите на два пъти беше Седрик Бакамбу. Той откри резултата в 9-ата минута на сблъсъка, а още 11 след това вече бе удвоил преднината на своя тим.

Пет минути преди почивката Стуани върна домакините в мача с попадение за 1:2, но това бе и последният гол в мача.

Така Виляреал събра актив от 13 точки, с колкото е и последният от тимовете, получаващи за момента право на участие в европейските клубни турнири - Реал Бетис.