Отборът на Барселона записа не толкова лесна победа в тазвечершния мач срещу Севиля. Каталунците надвиха своя съперник с 2:1 и увеличиха серията от мачове, в които остават непобедени у дома. До този момент тимът на Ернесто Велверде имаше 17.

В герой за Барса се превърна Пако Алкасер, който отбеляза и двете попадения на "Камп Ноу". Точен за гостите беше Писаро.

Барселона - Севиля (Развой на срещата по минути)
на живо

Каталунците са в серия от 17 победи у дома

Домакинският натиск на каталунците започна още със самото начало на срещата. В 5-ата минута Луис Суарес опита да изненада вратаря на Севиля, но стражът изби последвалия удар. Малко след това, прецизен удар на Меси от границата на наказателното поле премина встрани от лявата греда. В 18-ата Иниеста бе на обещаваща стрелкова позиция и след полученото центриране на границата на пеналта опита директен обстрел, но топката премина встрани от вратата.

В 23-ата минута Пако Алкасер пречупи защитата на гостите, след като се възползва от групата грешка в отбраната на Севиля, открадвайки топката и промушвайки я в мрежата за 1:0.

Отговорът на андалусийците не закъсня, но и не даде резултат. Въпреки това на Тер Щеген му се наложи да спасява вратата си, след като Навас центрира по чудесен начин топката в наказателното му поле. Малко преди края на редовните 45 минути, вратарят отново блесна със спасяване. Писаро скочи най-високо и засече от свободния удар с глава, но стражът отрази опита му.

Снимка 321868

Източник: Marca

Второто полувреме бе доста по-добро за Севиля. След подновяването на играта, Муриел застраши вратата на Барселона с далечен удар, който обаче пропусна целта. Преди това на Корчиа бе вдигнат флаг за засада при обещаваща атака на неговия тим. Натискът даде резултат и в 60-ата минута Писаро изравни на "Камп Ноу", след като засече от ъглов удар с глава и нанесе перфектен удар, насочвайки топката във вътрешния горен десен ъгъл на вратата.

Пет минути по-късно голмайсторът от първото полувреме отново изведе каталунците напред. Ракитич центрира в наказателното поле на Севиля, намирайки Пако, който овладя топката по чудесен начин и я изстреля в долния десен ъгъл, правейки резултата 2:1.

С тази победа Барса вече има 31 точки в актива си, с 4 повече от втория Валенсия и цели 11 пред Реал (Мадрид), който е на четвъртата позиция, но с мач по-малко. Атлетико (Мадрид) пък е трети с 23.

Утре "белия балет" посреща Лас Палмас на "Бернабеу".