Алавес и Валенсия завършиха 1:1 в откриващия мач на 27-ия кръг на испанската Примера Дивисион.

Гранада остана на крачка от сензацията срещу Атлетик, баски финал за Купата на Краля!

Победа с 2:1 и успех за тима на Диего Мартинес

Гостите откриха в 34-ата минута чрез Дани Парехо и дълго време доминираха на терена.

И когато вторият гол за "прилепите" висеше на косъм Едгар Мендес с удар, при който топката тупна в земята и влезе в мрежата за 1:1.

В последната минута на редовното време Диахаби блокира с шпагат топка, която можеше да влезе във вратата на гостите.

Когато изтичаше добавеното време гостите поискаха дузпа за игра с ръка, но ВАР пощади отбора на Алавес.

ал

С този резултат Валенсия остана на седмо място с 42 точки и губи темпо в битката за зона Шампионска лига.

Алавес затвърждава доброто си представяне и с 32 точки разделя 12-о място с другия тим от Валенсия - Леванте.