Септември и Витоша изиграха един от най-скучните мачове в Първа лига от началото на сезона, а вероятно и в историята на българския елитен футбол, който все пак завърши с триумф за футболистите на Николай Митов.

Септември се наложи с минималното 1:0, оставяйки за пореден път "тигрите" на Коце Ангелов капо. Витоша продължава да търси първи успех за сезона, който по всичко личи, че ще дойде доста трудно.

Тимът от Бистрица е с едва 2 точки от 12 кръга, събрани от равенствата с Етър и Пирин, което отрежда на отбора последното място при майсторите.

Септември - Витоша (1:0)
на живо

Кой от двата отбора в дъното на таблицата ще вземе глътка въздух?

Септември също не е в розово положение, но вече има 3 победи на сметката си и диша малко по-спокойно от днешния си съперник. Срещата ще се запомни с липсата на голови положения и безбройните грешни отигравания от страна и на двата отбора.

През първото полувреме, като че ли, "тигрите" от Витоша стояха с една идея по-добре на терена. На два пъти те имаха шансове след извеждащи пасове на Даниел Пеев да стигнат до нещо по-интересно пред вратата на Янко Георгиев, но и в двата случая атаките им завършваха без успех.

Септемврийци пък стигнаха до една по-интересна опасност пред вратата на младия Християн Василев, който след около четвърт час игра изби в корнер удар на Васил Калоянов с глава. Намесата беше решителна, тъй като топката отиваше в долния ляв ъгъл на вратата.

Общо взето с това се изчерпа и всичко по-любопитно през първото полувреме.

Снимка 318224

Източник: LAP.bg

Втората част започна с още повече грешки от страна и на двата отбора, много брак в подаванията.

По-съсредоточени и смислени обаче бяха действията на футболистите на Николай Митов. Треньорът направи важна смяна в средата на второто полувреме, пускайки иначе титулярния нападател Мартин Тошев в игра. Рокада се оказа и ключовият момент в мача.

Юношата на ЦСКА се отблагодари за доверието с победен гол! Това стана в 63-ата минута!

Продължителна атака завърши с удар с глава на Тошев, който се възползва от центриране от десния фланг на Иван Стоянов за 1:0!

До края на мача "тигрите" се опитаха да избегнат поредната загуба, но въпреки опитите на Пеев, Отофе и останалите офанзивни футболисти, Витоша не успя да реализира изравнително попадение.

Пропадането на Витоша продължава, а очевидно на отбора ще му е доста трудно да съхрани мястото си в елита, въпреки увереността на Костадин Ангелов.