Ботев победи Етър с 3:0 и ще зимува на шесто място в Първа с 32 точки. "Канарчетата" не оставиха съмнение в превъзходството си, въпреки че играха в определен период от мача с човек по-малко. Гостите бяха примирени през цялата среща и се бореха само да ограничат щетите.

Мачът започна с високо темпо, като гостите първи достигнаха до опасно положение за гол. Чворович спаси удар под гредата и с това се изчерпаха ситуациите на гостите преди почивката.

"Канарчета" постепенно овладяха и играта и в 7-та минута Серкан Юсеин откри с далечен удар от воле. Това успокои домакините, които започнаха да разиграват дълго.

В 27-та минута Дуде Ндонгала вкара прекрасен гол с удар отляво. Топката технично прехвърли Христо Иванов и влетя в далечния ъгъл. За съжаление на домакините Серкан Юсеин в следващата минута получи втори жълт картон и даде на надежди на Етър.

"Болярите" не се възползваха от численото си превъзходство, макар че изравниха играта. Домакините бяха по-близко до трето попадение, но грешни решения на нападателите ги лишиха от него.

В 50-та минута Цветомир Панов с диагонален удар по земя увеличи на 3-0 и сложи край на минималните надежди на гостите. Малко по-късно Иван Скерлев получи втори жълт картон и възстанови числения паритет в мача.

Всичко това свали много темпото и двата отбора се примириха с резултата.