Националният отбор на България до 19 години спечели квалификацията срещу Исландия в дебютния си мач от Първия кръг за Евро 2018 във Финландия.

Това стана след победа с 2:1 в Сливен, който е домакин заедно със Стара Загора, от тази фаза на надпреварата. В групата на България са още Фарьорски острови и Англия.

Срещата предложи доста любопитни моменти, особено в последния четвърт час, когато паднаха всички попадения в мача.

През първата част Иван Тилев и Атанас Кабов бяха се отчели с пропуски пред вратата на исландците от удобни позиции, но на почивката резултатът беше 0:0.

Второто полувреме протичаше под знака на предпазливостта до момента, в който резервата Тони Иванов вкара във вратата на гостите за 1:0 след удар по диагонал от наказателното поле!

Ситуацията за исландците стана още по-тежка минути по-късно!

Юношата на Левски Станислав Иванов направи много добър пробив отляво в наказателното поле и със силен удар вкара за 2:0!

Българите обаче допуснаха попадение от дузпа, реализирана от Фимсон, а в добавеното време само късметът им помогна да измъкнат 3 точки след невероятен пропуск на футболист на исландците на метри от голлинията.

България - Исландия 2:1

1:0 Т. Иванов 78'
2:0 С. Иванов 82'
2:1 Фимсон 87-д.'