Днес националният отбор на България се изправя срещу Черна гора в първия си мач от квалификациите за Евро 2020.

Селекцията на Петър Хубчев приема своя съперник от 19:00 часа, на Националния стадион "Васил Левски", а дни след това гостува на Косово.

Преди двубоя селекционерът на "лъвовете" обяви, че е напълно възможно отборът му да вземе пълния актив от точки след двата мача. Дали обаче това са пожелания или реалност, ще разберем съвсем скоро.

Петър Хубчев: Контузията на Пламен Илиев обърква плановете ни

Петър Хубчев: Шест точки от мачовете с Черна гора и Косово? Всичко е възможно!

"Контузията на Илиев обърква плановете ни, не ме успокоява фактът, че черногорците ще бъдат без двете си големи звезди"

Двама от твърдите титуляри за "трикольорите" пропускат днешния мач, както и този в Прищина след няколко дни. Става дума за Пламен Илиев, който бе освободен вчера от лагера на националите заради контузия и належаща операция, и Кирил Десподов, също аут заради травма.

В тяхно отсъствие местата им заеха Благой Макенджиев от Дунав и голмайсторът на Левски и Първа лига - Станислав Костов.

Снимка 389066

Източник: LAP.bg

Задачата на Петър Хубчев и повиканите от него играчи няма да е никак лесна. Това показва и статистиката на "лъвовете" срещу този съперник. До момента двата отбора са изиграли 4 мача, като балансът е 1 победа за България при 2 равенства и 1 загуба. Головата разлика е 7:5 в полза на българския отбор.

Единственият успех, който "трикольорите" са постигали е в световна квалификация, играна на 5 септември 2009 година. Под ръководството на Станимир Стоилов печелим с 4:1 в София, но успехът не идва никак лесно.

Снимка 412968

Йоветич открива рано резултата, а едва в края на полувремето Кишишев изравнява. Резервата Телкийски довежда нещата до пълен обрат през втората част, а в последните минути Бербатов и Домовчийски оформят крайния успех.

В останалите 3 срещи стигаме до 2 равенства като гост - 2:2 с Пламен Марков начело, и при 1:1 с Лотар Матуес. Загуба с 0:1 в София, този път за европейски квалификации, пък коства поста на Станимир Стоилов в националния отбор на 7 септември 2010 година.