Наполи обърна Удинезе с 2:1 на своя стадион "Сан Паоло" в мач от 34-ия кръг на Серия "А". Това е десета победа за неаполитанците срещу този съперник в последните 12 мача между тях.

Гостите изненадващо откриха в 22-ата минута чрез Родриго Де Паул. В 31-ата минута Фабиан Руис финтира противников играч и пусна пас към Аркадиуш Милик, който протегна крак и вкара топката във вратата за 1:1. Интересното е, че Мили се появи на терена едва секунди по-рано на мястото на контузилия се Дрис Мертенс.

До края на мача "партенопеите" притискаха своя опонент, но изглеждаше, че няма да стигнат до победата. Така дойде петата минута на добавеното време, когато друга  резерва - Матео Политано се разписа със страхотен шут. Топката срещна страничната греда, след което се оплете в мрежата на Хуан Мусо за крайното 2:1.

Наполи събра 56 точки и се изравни с Милан, който заемаше шестата позиция. Удиннезе остана на 15-о място с 36 точки и на теория все още може да изпадне в Серия "B".