Селекционерът на хърватския национален отбор Златко Далич коментира загубата на тима си от Франция с 2:4 във финала на Световното първенство.
Ето какво каза специалистът след битката на митичния "Лужники":
"Поздравявам французите за световната им титла. Играхме добре през първите 20 минути. Контролирахме срещата. След това се стигна и до автогола. Отново - след статично положение.
Източник: FIFA.com
Възстановихме се, върнахме се в мача, но съперникът получи право да изпълни дузпа.
Това може би беше най-добрият ни мач на Световното първенство. Поздравявам момчетата си за пълната им отдаденост и сърцатата игра.
Тъжни сме, но в същото време се гордеем с всичко, което постигнахме в турнира", каза Далич.