Ливърпул запази надеждите си за титлата в Англия живи. "Червените" стигнаха до драматична победа с 3:2 като гости на Нюкасъл в мач от предпоследния кръг на първенството.

С успеха "червените" събраха 94 точки и излязоха с две пред Манчестър Сити. "Гражданите" обаче са с мач по-малко.

Ливърпул започна много силно мача и стигна до гол още в 14-ата минута. Върджил ван Дайк бе оставен непокрит след центриране от корнер и с глава вкара за 0:1.

Снимка 421542

Източник: GettyImages

"Свраките" изравиха в 20-ата минута чрез Кристиян Атсу. Нюкасъл организира добра атака отдясно. Хави Манкийо центрира към Мат Ричи, който я подаде към Соломон Рондон. Венецуелският нападател стреля, но топката беше изчистена от голлинията с ръка от Трент Александър-Арнолд. При добавката обаче ганаецът изравни.

В 28-ата минута "червените" отново излязоха напред в резултата. Мохамед Салах засече центриране на Александър-Арнолд отдясно за 1:2.

Втората част започна силно за гостите, като Салах пропусна. След това и Стъридж не намери целта.

Наби Кейта пропуска мачовете на Ливърпул до края на сезона

24-годишният футболист бе сменен принудително през първото полувреме на полуфинала срещу Барселона заради разтежение на аддукторите

В 54-ата минута домакините отново стигнаха до равенството, като автор на попадението стана Саломон Рондон.

Ценният успех на "мърсисайдци" донесе Дивок Ориги в 86-ата минута. Белгийският нападател засече с глава центриране от пряк свободен удар на Шакири.