Левски победи Спортист (Своге) със 7:0 в контрола играна на "Герена". "Сините" разчитаха на най-доброто, с което разполагат с изключение на Габриел Обертан, който получи почивка.

Както вече информирахме Делио Роси направи няколко промени както в схемата на игра, така и на някои постове. Италианецът пробва игра в ромб с Жерсон Кабрал и Серджиу Буш в предни позиции, а в определен момент от мача Антонио Вутов играеше на титулярната си позиция зад нападателя, докато Роман Прохазка бе върнат в средата на терена до Жорди Гомес.

Снимка 321332

Източник: LAP.bg

През втората част бяха направени редица промени в състава, шанс за изява получиха играчи, които попадат по-рядко сред титулярите, а и в групата за мачовете.

Сред тях бе и Бабатунде Адениджи, който се отчете с две попадения във вратата на отбора на Христо Йовов. На два пъти се разписа и Серджиу Буш, а по един гол добавиха Кабрал, Ейолфсон и юношата Лъчезар Ковачев.

За състава на тима от Своге игра бившият футболист и директор в Левски - Христо Йовов. Бижутера се опита да се разпише през първото полувреме, но ударът му пред наказателното поле бе спасен от Божидар Митрев.