Аталанта завърши като гост 1:1 с Верона в първия мач от 34-ия кръг на Серия "А".  Отборът от Бергамо излезе на второ място със 71 точки, но изостава с 6 точки от лидера Ювентус, който е и с мач по-малко. Интер също има 71 точки и ще гостува утре на Рома.

Бергамаските бяха фаворит в мача, но бяха сюрпризирани от силната игра на домакините, които също може да съжаляват за изпуснатата победа.  Дуван Сапата иткри в 50-ата минута, когато отне топката на централния заитник на Верона и хладнокръвно реализира за 0:1.

Верона се вдигна на щурм и само девет минути по-късно Матео Песина изравни отблизо, след като вратарят на Аталанта изби топката в краката му след отразен удар. В следващите минути Верона атакуваше повече, но не можа да отбелжи второ попадение.

В края не се сбъднаха прогнозите за нов гол на Аталанта след серия от пропуски пред вратата на Марко Силвестри.

Верона има вече 45 точки и запази деветото място, на което се намираше преди срещата.