Ростов не се даде на Манчестър Юнайтед и успя да стигне до равенство 1:1 в първи 1/8-финален мач в Лига Европа. Нивото и качеството на двубоя бе под всякаква критика, имайки предвид ранга и фазата на турнира, а за този факт основна вина носи потресаващо състояние на терена на домакините. Да се чуди човек как УЕФА е лицензирал този стадион за мачове в групите на Шампионска лига, където игра Ростов през есента.

НА ЖИВО: Ростов - Манчестър Юнайтед, руснаците изненадаха "червените дяволи"!

Двата тима в първа битка от 1/8 финалите в Лига Европа

Колкото до мача - ситуациите се брояха на пръстите на едната ръка, защото топката основно летеше във въздуха, а със сигурност най-добре са се чувствали хората, настанили се на най-горните редове.

Юнайтед тръгна по-добре, докато руснаците действаха предимно на контраатака в началните минути. Както вече споменахме, положения липсваха - разчиташе се основно на изритани топки, единоборства на "втория етаж", а техничните звездит - Погба и Мхитарян очаквано се затрудняваха с отиграването на топката.

Все пак арменецът успя да се разпише от непосредствена близост, след като Маруан Фелайни изведе Златан Ибрахимович отляво в наказателното поле, а шведът, макар и от трудна ситуация от аутлинията, пусна към Мхитарян, който вкара за 1:0.

При този резултат двата отбора се оттеглиха на почивка.

Втората част започна с удар на Ибрахимович от добра позиция пред наказателното поле, но топката мина високо над вратата. Постепенно руснаците се настаниха по-трайно в половината на съперника и заиграха по-освободено, с повече самочувствие.

Това доведе до отличен дълъг пас към Бухаров, който овладя на гърди и в движение вкара във вратата на Ромеро - 1:1!

Играчите на Ростов продължиха да доминират на нещото, наречено терен, и опитаха далечни удари към вратата на "червените дяволи", които обаче не поразиха целта.

В добавеното време на мача Юнайтед имаше възможност да стигне до победно попадение, но Марсиал се подхлъзна от удобна позиция, секунди преди да нанесе решаващ удар от наказателното поле.

Така, двата отбора оставиха развръзката за реванша на "Олд Трафорд", който е другата седмица.