Хайдук (Сплит) победи Славия с 1:0 в първи мач от втория предварителен кръг на Лига Европа. Единственият гол пред 25 000 зрители на "Полюд" вкара Ахмед Саид в 79-ата минута. Реваншът е другия четвъртък в София.

Отличен мач за "белите" изигра Георги Петков, който на няколко пъти спаси вратата си от сигурно попадение. Столичани доиграха мача с човек по-малко, след като Александър Александров бе изгонен с два жълти картона.

Хайдук - Славия 1:0

Хайдук - Славия 1:0, гол на Саид

Двубоят на "Полюд" започва в 21:00 часа

В 4-ата минута Узунов отне топката в центъра и намери Галин Иванов. Крилото се озова очи в очи с Посавец, но не успя да реализира. Хайдук отговори със силен удар на Гюршо, който мина над вратата.

В 16-ата минута трима играчи на Славия се откъснаха напред. Топката попадна в Момчил Цветанов, който от няколко метра стреля във вратаря Посавец, който спаси.

В 25-ата минута Георги Петков спаси вратата си от сигурен гол. Палаверса получи топката от Тудор и стреля от над 25 метра, но родният страж се разтегна и изби.

В следващите минути инициативата бе в домакините, но играчите на Желко Копич не създадоха нищо опасно пред вратата на столичани.

Снимка 370488

Източник: Twitter

В края на полувреме се откри нова отлична възможност за родния тим. Мартинов намери Узунов, който стреля по диагонала. Посавец успя да избие топката, която след това срещна и гредата.

Втората част започна с положение пред вратата на Славия. Мийо Чакташ засече центриране от корнер, но кълбото мина покрай вратата.

Домакините продължиха да търсят гола, докато "белите" действаха на контраатака. На два пъти Милчо Ангелов се озова на добра позиция, но първо Цветанов не успя да му подаде, а след това нападателят не бе намерен добре от съотборник.

ФКСБ с една крачка по-близо до мач с Хайдук или Славия

Румънският гранд спечели визитата си на словенския Рудар с 2:0

В 66-ата минута Петков спаси удар на Гюршо. Малко след това Георги Петков спаси удар на Борха Лопес след центриране от корнер. В 75-ата минута стражът на Славия изби удар на Гюршо.

В 79-ата минута Хайдук поведе. Нижич отклони топката след центриране от корнер, а Ахмед Саид на празна врата се разписа за 1:0.

Снимка 370493

Четири минути по-късно "белите" останаха с човек по-малко. Александър Александров получи втори жълт картон за симулация. В 89-ата минута Петков спаси последователно удари на Башич и Чакташ.

В добавеното време на срещата не се случи нищо интересно и Хайдук все аванс от един гол преди реванша в София.

Златомир Загорчич: Надеждата ни е в реванша