Отборите на Милан и АЕК (Атина) не успяха да си вкарат гол във втори пореден мач. Срещата между двата тима от група "D" на Лига Европа, играна на "Спирос Луис" завърши 0:0. Гръцкият тим определно може да съжалява, че не се възползва от слабата форма на именития си съперник и не успя да стигне до заслужен успех.

След този мач "росонерите" събраха 8 точки и заемат лидерската позиция в групата, докато АЕК е втори с шест пункта.

Снимка 321587

Източник: Twitter

Двата тима започна предпазливо, но постепенно гръцкият тим наложи натиск. В 12-ата минута опасен удар на Гало мина покрай гредата. Малко след това удар на Елдер Лопеш бе спасен от Донарума. В 19-ата минута коварен удар от пряк свободен удар на Кристодопулус рикошира в Борини.

До края на полувремето "росонерите" поизравниха играта, но не успяха да затруднят по никакъв начин домакинската врата.

Масимо Амброзини: Класата в Милан е дефицит

"Класата в Милан е дефицит"

"Почти никой не поема отговорност за слабите резултати"

В началото на втората част Милан вдигна оборотите и организира няколко добри атаки. В 57-ата минута Монтоливо удари греда след удар по диагонала. Десетина минути по-късно Донарума отрази силен удар на Гало.

Снимка 321586

В 76-ата минута отново италианският страж спаси "росонерите", след като се намеси подобаващо при шут на Серхио Араужо.

Така двата отбора не успяха да си вкарат гол в 180 минут игра, след като срещата на "Сан Сиро" също завърши без попадения.