Отборът на Етър победи с 2:1 Литекс в последната си контрола от зимната подготовка преди началото на втория дял от сезона в Първа лига.

Пред близо 700 зрители на стадион "Ивайло" "болярите" представиха всички 26 футболисти, които ще се състезават в първенството през пролетта.

Етър с призив към феновете: Бъдете нашия 12-ти играч!

В събота отборът ще бъде официално представен

Първата част бе равностойна и не предложи много положения. Още в 4-ата минута Аласана Мане овладя топката и стреля, но над гредата. Същото за ловчанлии стори Христо Кирев в 17-ата минута, а в 26-ата слаб удар на Търтов бе уловен без проблеми от вратаря Григич. В самия край на полувремето защитникът на етърци Пламен Гълъбов с глава също стреля над гредата, пишат на сайта си великотърновци.

Втората част предложи доста повече емоции. Веднага след почивката влязоха Ерик Почански и Иван Петков, а играта сериозно се раздвижи. Още в 46-ата минута Почански изведе Иван Петков, но вратарят улови топката. Две минути по-късно и удар на Денис Стоилов от гостите бе уловен от Григич.

Етърци натиснаха здраво и в 52-ата минута откриха резултата. Георги Сърмов изведе Иван Петков и таранът се разписа за 1:0. Малко след това Велко Батрович отправи мощен удар от дистанция, но вратарят на Литекс успя да избие. Силен шут на Сърмов пък профуча над гредата.

Гостите от Ловеч обаче показаха стабилен тим и успяха да поизравнят играта. Удар на Търтов от фаул мина над рамката, а Тафраджийски пусна остро към Стоилов, който не успя да засече топката. В 70-ата минута Балъков пусна в игра нови 9 футболисти и на терена не остана нито един от стартовия състав. В игра не се появиха само Цанков, Н. Колев, Т. Колев и Бадара.

Гостите от Ловеч обаче показаха стабилен тим и успяха да поизравнят играта. Удар на Търтов от фаул мина над рамката, а Тафраджийски пусна остро към Стоилов, който не успя да засече топката. В 70-ата минута Балъков пусна в игра нови 9 футболисти и на терена не остана нито един от стартовия състав. В игра не се появиха само Цанков, Н. Колев, Т. Колев и Бадара, допълват от Етър.

Балъков: Нещата в Етър вървят в положителна насока

Балъков: Имаме нужда от търпение, за да постигнем всичко, което искаме

"Скоро Генчев ще разкрие истинския си потенциал"

"След лагера в Турция бе нормално да ни трябва малко време да се адаптираме. Има много неща да коригираме, но ще ни трябва малко време. Някои неща обаче се случиха добре, момчетата се опитват да ги изпълняват. Трябва обаче да се адаптират към българските условия, защото терените тук са малко по-бавни, а и климатът е по-различен. Усети се през първото полувреме, че топката върви по-бавно. Надявам се с помощта на хората, които бяха на мача, и на още много, които ще дойдат, че ще стане добра атмосфера за първия мач. Ние нямаме много алтернативи, трябва да излезем и да побеждаваме.

От вторник вече ще се знае кой е основният състав, въпреки че при нас няма основен състав. Но вече на 90% съм наясно кои ще започнат срещу "Септември". Още веднъж поздравявам феновете, които дойдоха в това студено време. Пак апелирам към тях да бъдат търпеливи, защото хубавият футбол не се прави за два дена. Трябва да сме заедно и в трудните моменти. Иначе ще влезем в "кръга на дявола", а ние искаме да си печелим точките и да си постигнем целите.

Жалко за Иван Петков, ако има пукната или счупена костица. Той направи изключително добра подготовка и е в много добро състояние, но нека изчакаме точната диагноза. Никола Колев е на антибиотици и се надявам от вторник да е с нас", коментира Красимир Балъков след победата.