Манчестър Юнайтед пропусна възможността да се настани в Топ 4, завършвайки 1:1 с Борнемут в среща от 27-ия кръг на английската Висша лига, играна на стадион "Олд Трафорд". Домакините напълно заслужено откриха резултата чрез Маркос Рохо, но пет минути преди почивката Джош Кинг изравни от дузпа, отсъдена за нарушение на Джоунс срещу Пю.

В добавеното време на първата част реферът Кевин Френд напълно обърка мача, защото не показа задължителни червени картони на Мингс и Ибрахимович.

Снимка 281681

Източник: GettyImages

Вместо това Андрю Сърман получи втори жълт картон заради изблъскване на Златан и потегли към душовете, като преди това шведът умишлено нокаутира Мингс с лакът, за да си върне за настъпване по главата.

Двадесетина минути преди края на редовното време Юнайтед получи възможност да си върне аванса в резултата, но Боруц спаси изпълнената от Ибрахимович дузпа. Малко по-късно Френд се уплаши и не показа задължителен червен картон на Артър заради груб фаул срещу Погба.

Снимка 281683

Манчестър Юнайтед събра 49 точки на шестата позиция, намирайки се на точка от четвъртия Арсенал. Борнемут е 14-и с 27 пункта на сметката си.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД -БОРНЕМУТ 1:1

1:0 Рохо (23"), 1:1 Кинг-дузпа (40")

ЧЕРВЕН КАРТОН: Андрю Сърман - Борнемут (45")