Манчестър Сити се саморазправи с Уест Хям в мач от 23-тия кръг на английската Премиер лига. Гостите победиха с убедителното 4:0. Те си изплетоха кошница още преди почивката.

„Гражданите" заложиха на светкавични контри срещу, които домакините нямаха аргументи.През второто полувреме мачът се доиграваше, като по-голямата част от публиката на Уест Хям си тръгна много преди края на срещата.

НА ЖИВО: Уест Хям - Манчестър Сити

„Гражданите" изглеждат фаворити за лесна победа

Срещата беше привидно равностойна в началото, като двата отбора тръгнаха да се надиграват. Първоначално гостите владееха повече топката, но лекичко изтеглиха съперника си по-напред.

Това даде възможност на „гражданите" да организират няколко светкавични контри, които доведоха до голове.

В 19-ата минута Кевин де Бройне нахлу централно в полето на домакините. Той подаде на Жезуш отдясно. Бразилецът върна подаването по земя и Де Бройне като на шега необезпокояван вкара топката във вратата на Рандолф. Вратарят само изгледа удара.

Снимка 276566

Източник: GettyImages

След още две минути Давид Силва отбеляза на празна врата отблизо за 0-2. Лерой Сане направи пробив отляво. Той подаде успоредно на вратата почти от аутлинията. Рандолф успя леко да я отклони, но тя попадна в непокрития Силва.

В 32-атата минута Уест Хям достигна до единственото си положение за гол. Арън Кресуел получи страхотен пас от Анди Керъл и остана сам на скорост срещу Кабалеро. Кресуел се ориентира лошо и ритна топката нагоре в аут.

Снимка 276570

Шест минути преди края на полувремето резултатът стана класически. Жезуш вкара първия си гол в Англия на празна врата. Сане изведе с чудесен пас Стърлинг той беше сам срещу Рандълф, но подаде на Жезуш, който връхлиташе от ляво. Нямаше засада, защото Жезуш беше зад Стърлинг в момент на паса.

Второто полувреме беше една чиста формалност. Част от публиката подкрепяща домакините си тръгна още на почивката.

Тя съвсем оредя след 67-ата минута, когато резултатът набъбна на 0-4. Яя Туре изпълни безпощадно дузпа отсъдена за нарушение срещу Рахийм Сттърлинг в наказателното поле.

В последните минути мачът се отвори и домакините стигнаха до някои попадения за почетен гол. Михаил Антонио опъна мрежата зад  Кабалеро, но се оказа, че е в тънка засада.

Снимка 276569

Играчите на Уест Хям на два пъти поискаха дузпи. Първо Кабалеро свали Снодграс, а после Жезуш игра с ръка отскочила към него топка. Съдията Кевин Френд реши да не си създава  усложнения преди края на двубоя.

С тази победа Манчестър Сити се изравни с Ливърпул с по 46 точки. И двата отбора имат по една точка по-малко от Тотнъм и Арсенал. Далече напред с 56 точки е Челси.

В следващия кръг Сити приема Суонси,  а Уест Хям ще гостува на Саутхямптън.