Манчестър Сити елиминира без особено големи затруднения състава на Родъръм от турнира за ФА Къп. В мач от третия кръг на надпреварата, игран на стадион "Етихад", домакините спечелиха с категоричното 7:0.

Точни в тяхна полза бяха Рахийм Стърлинг, Фил Фоудън, Габриел Жезус, Рияд Марез, Николас Отаменди, Лирой Сане и Аяи, пратил топката в собствената си врата.

Снимка 398559

Източник: Twitter

Мениджърът на "гражданите" Пеп Гуардиола направи куп промени след важната победа над Ливърпул, която костваше много сили на английския първенец. Бернардо Силва и Фернандиньо получиха заслужена почивка.

Снимка 398557

Манчестър Сити отпадна рано в турнира през миналия сезон и сега със сигурност ще иска да стигне колкото се може по-далеч. Родъръм се намира точно над чертата в Чемпиъншип, като преди последната си победа през сезона бе в серия от 9 поредни мача без успех.

Прецедент в мачовете на Сити през сезона още в 20-ата минута на двубоя с Родъръм

Срещата продължава при резултат 1:0 в полза на елитния тим

Сити отбеляза поне по два гола във всеки един от последните си 11 домакински мача във всички турнири и днес не наруши това си "правило".

Снимка 398556

Верният тон в срещата бе зададен от Рахийм Стърлинг, дал ранна преднина на състава си в резултата. Футболистът на "небесносините" бе точен след 12 минути игра, като получи топката при многоходова атака на Сити, премина покрай двама бранители и стреля точно за 1:0.

Предимството на домакините бе удвоено след 43 минути игра, когато при центриране на Гюндоган в наказателното поле на Родъръм, Фоудън се оказа най-съобразителен и отигра топката по неспасяем за вратаря начин.

Аяи пък оформи "класиката" на "Етихад" в добавеното време на първата част, засичайки в собствената си врата центриране на Уокър.

Пол Уорн: Опитах да се промъкна в съблекалнята на Манчестър Сити

Мениджърът на Родъръм: Опитах да се промъкна в съблекалнята на Сити

Битката от третия кръг на надпреварата стартира в 16:00 часа

Резултатът набъбна до 4:0 след 53 минути игра, когато Жезус бе намерен по чудесен начин в полето на опонента и не сбърка от близка дистанция. 5:0 направи Рияд Марез, след двойно подаване с Илкай Гюндоган в 73-ата минута на двубоя.

Разгромът стана факт след попадения на Николас Отаменди с глава в 78-ата и Лирой Сане от границата на наказателното поле в 85-ата минута на срещата.

Снимка 398544

Така Сити очаквано продължава в следващия кръг от надпреварата. Жребият за нея ще бъде теглен непосредствено след края на двубоя между Уулвърхемптън и Ливърпул.

Жребият за четвъртия кръг на ФА Къп ще бъде изтеглен непосредствено след края на Уулвърхемптън - Ливърпул