Отборите на Ливърпул и Суонзи се изправят един срещу друг в късния мач от празничния 20-и кръг във Висшата лига. Битката на "Анфийлд" е от съществено значение и за двата състава, които обаче имат коренно различни цели през тази кампания.

Домакините се намират на четвъртата позиция във временното класиране. Очакванията са за комфортен успех над "лебедите", но именно тимът от Уелс беше този, който в началото на 2017 година надви "червените" с 3:2 насред техен терен. Големите проблеми на Юрген Клоп продължават да са слабата защита и вратар. В дербито срещу Арсенал, мърсисайдци допуснаха 3 гола за 6 минути, което е абсолютен антирекорд за тях в Премиър лийг.

Мохамед Салах желае трансфер в Реал (Мадрид)

Мо Салах вече не иска в Ливърпул

Желае трансфер в Реал (Мадрид)

Поради този факт, Ливърпул отново ще хвърли всичките си сили в атака, където под пара определено е Мо Салах. Египтянинът обаче сериозно е изкушаван от Реал (Мадрид), което може и да разстрои играта му така както се случи, с трансферна цел №1 на Барселона - Фелипе Коутиньо. Мачът със Суонзи тази вечер пропуска получилият травма в бедрото Джордан Хендерсън. Трайно контузени пък са Адам Богдан, Натаниел Клайн и Алберто Морено.

Суонзи с още два класни варианта за нов мениджър

Провалените Куман и Билич също се натискат за мениджърското място в Суонзи

Кой ще сложи край на "лебедовата" криза?

Гостите ще бъдат водени от своя временен мениджър и все още настоящ футболист - Лион Бритън. Младият специалист успя да открадне точка от Кристъл Палас, но това едва ли ще го направи постоянен вариант за треньор. Медиите на Острова пък спрягат за "Либърти Стейдиъм" специалисти от ранга на Франк Де Бур, Роналд Куман, Роберто Мартинес, Луис ван Гаал и Славен Билич. До последно под въпрос за двубоя пък ще бъдат нападателите Вилфред Бони и Уейн Раутлидж.