Отборът на Евертън започна със загуба двубоите си от Висшата лига за новата година. "Карамелите" се провалиха на собствен терен срещу госта си Лестър.

Двата тима дадоха старт на битките в английското за 2019 година с добър, като качество на предложения футбол сблъсък, спечелен от "лисиците" с 1:0.

Автор на единствения гол в срещата бе Джейми Варди.

Снимка 396938

Източник: Twitter

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се в срещата:

Евертън - Лестър 0:1, гол на Варди!
на живо

Двата тима се изправят един срещу друг в ранния мач за деня

Първото полувреме на откриващия двубой за годината в английската Висша лига не предложи максимума, на който са способни както Евертън, така и бившият шампион Лестър.

Домакините опитваха да владеят топката през по-голяма част от времето, но това не водеше задължително до нещо запомнящо се в половината на съперника.

Все пак повечето опасности, положения, центрирания и въобще ситуации бяха пред и в пеналта на Шмайхел.

Най-чистото положение през първата част дойде в 20-ата минута, когато Ричарлисон проби в половината на Лестър, подаде към Дин, той центрира остро, Кени стигна до топката и реши да опита късмета си с изстрел от движение.

Снимка 397890

Топката се отби точно в сглобката на вратата на Шмайхел, след което напусна очертанията на терена.

След средата на полувремето "карамелите" вдигнаха с още една идея оборотите в срещата и натикаха съперника си в собствената му половина. Все по-често Зума се включваше в акциите на тима, като в заключителните минути от полувремето той получи цели две възможности да застраши вратата на Лестър. В първия случай обаче стреля с глава, а топката попадна в ръцете на Шмайхел, докато последвалият му далечен изстрел не бе от нужната класа и премина встрани от целта.

Напрегнат до краен предел, лидерът в нападението на "лисиците" Джейми Варди не спираше да репликира съотборниците си, показвайки им къде точно трябва да му подадат топката. В края на тази първа част грубите изяви на Варди зачестиха, като той дори си позволи да изблъска Курт Зума в рекламните пана. Истински късмет бе фактът, че футболистът на Евертън не се контузи.

Снимка 397889

Така или иначе преди почивката попадения не бяха реализирани.

В 58-ата минута бе реализирано и единственото попадение за деня на "Гудисън Парк".

То бе дело на Джейми Варди. Голмайсторът на "лисиците" най-после постигна своето, като на практика реализира първото сериозно положение, което се откри пред него.

Шмайхел прати топката директно в половината на съперника, Кени не успя да отиграе топката подобаващо, тя попадна у Перейра, който с едно докосване я прати към Варди. Останал очи в очи със съперниковия вратар, за опитен нападател като Варди не бе трудно да отиграе положението и резултатът беше открит.

Последваха няколко ситуации и пред двете врати и фрапантен пропуск на Магуайър от два метра разстояние. В конкретната ситуация бе маркирана обаче и засада.

Коректният тон от първата част бе леко нарушен, като бяха показани няколко жълти картона.

Така или иначе обаче резултатът се запази непроменен до последния сигнал и Лестър се поздрави с крайния успех.

Снимка 397891

Считано към настоящия момент, домакините са под номер 10 в подреждането, докато гостите им са с три позиции по-напред в таблицата. Делят ги четири пункта разлика.

"Карамелите" разочароваха своите фенове в последния си мач за 2018, като отстъпиха при визитата си на новака в елита Брайтън с 0:1. Лестър отиде дори по-далеч, проваляйки се пред собствена публика срещу Кардиф, също с 0:1. Сега обаче те се връщат на пътя на победите.