Чесли постигна професионална победа срещу Брайтън с 2:0. "Сините" се измъчиха преди почивката, но вкараха гол в първите секунди на второто полувреме. Това ги успокои и лесно достигнаха до второ попадение.

През цялото първо полувреме домакините разиграваха дълго, обикаляха наказателното поле и нямаха идея как да създадат опасно положение. Маркос Алонсо отляво и Виктор Мозес отдясно бяха активни, но постепенно се загубиха. "Сините" изцяло разчитаха на Еден Азар, който беше пазен от трима играчи на гостите.

Брайтън играеше за 0:0 и всички действия бяха насочени към сигурност. "Чайките" преминаха няколко пъти центъра, но основно внимаваха защитата да е подредена и да затваря пространствата.

Снимка 330932

Източник: GettyImages

Целият план за игра на Крис Хютън рухна в първите секунди на второто полувреме. Алваро Мората стреля неспасяемо отблизо с глава за 1-0. Алиспикуета центрира отдясно зад защитата и го намери непокрит.

Попадението даде енергия на домакините, които натиснаха здраво и в 60-а минута Маркос Алонсо вкара втори гол, който реши мача. Испанецът отново с глава стреля неспасяемо след центриране на Фабрегас от корнер.

В последните минути играта се отвори и гостите погледнаха напред, създавайки половинчати положения. Шейн Дъфи изпусна да намали в добавеното време след удар с глава. Домакините също търсеха попадението, но повече мислеха за следващата среща.