Отборите на Челси и Манчестър Юнайтед се изправят един срещу друг в голямото дерби от четвъртфиналната фаза за ФА Къп. До този момент участие на полуфиналите вече си осигуриха Арсенал, Манчестър Сити и Тотнъм.

Уейн Рууни с нелепа контузия

Блъсна се в съотборник и...

Статистиката е изцяло в полза на домакините, които вече 11 мача не знаят какво е поражение от "червените дяволи". Допълнително самочувствие на Азар и компания дава и шампионатният им успех през октомври, когато на "Стамфорд Бридж" Юнайтед беше пометен с 4:0. Мениджърът Антонио Конте няма проблеми с контузени или наказани футболисти. За разлика от предишните кръгове на турнира, този път италианецът залага на почти оптимален състав, който да го отведе до решителните сблъсъци на "Уембли".

Антонио Конте: Всички се възхищават на Жозе Моуриньо и аз не правя изключение

Конте: Всички се възхищават на Моуриньо и аз не правя изключение

"Днес обаче ще бъдем врагове"

Проблемите в редиците на Манчестър Юнайтед са изключително големи. Жозе Моуриньо няма да може да разчита на трима от нападателите си тази вечер. Уейн Рууни и Антони Марсиал отпадат заради контузии, докато голмайсторът на "червените дяволи" Златан Ибрахимович ще изтърпи първия от трите мача наказание, които му наложи Футболната асоциация в началото на миналата седмица. Въпреки, че е болен, Маркъс Рашфорд повежда нападението на гостите.

Челси: Серията на Манчестър Юнайтед без загуба ги изкачи от шесто до...шесто място

Лондончани започнаха с "престрелките" преди мача за ФА Къп

За последно Юнайтед победи Челси на 28.10.2012 година, когато начело на гранда беше великият сър Алекс Фъргюсън.

Жозе Моуриньо: Искаше ми се днешният мач да се играе друг път...

Моуриньо: Искаше ми се днешният мач да се играе друг път...

"Моментът е безкрайно неподходящ за нас"

Главен арбитър на срещата е Майкъл Оливър, с помощници Стюърт Бърт и Джейк Колин. Четвърти рефер е Майк Джоунс.