Първите пет двубоя от турнира за Купата на България завършиха без изненади. Смятаните за фаворити тимове доказаха себе си като такива, след като преодоляха с лекота 1/16-финалната фаза на надпреварата.

Дунав е осминафиналист за Купата на България

"Драконите" изпепелиха мечтите на скромния Сокол (Марково)

Русенци победиха Сокол (Марково) с 4:1 като гост

Дунав (Русе) демонстрира, че намира верния ритъм в своето представяне, след като се справи с третодивизионния Сокол (Марково). "Драконите" се отнесоха безпощадно и триумфираха с 4:1. Още до почивката резултатът вече бе 3:0, след като с попадения блеснаха Ятоба, Георгиев и Бранимир Костадинов. След почивката капитанът на Сокол - Недко Миленов намали до 1:3, но още в следващата атака Ненов оформи крайното 1:4.

Друг представител на Трета лига - Севлиево също преклони глава пред отбор от елита. Въпреки множеството промени направени от Александър Томаш, Берое спечели визитата си с 2:0. Точни за победата бяха бранителят Камен Хаджиев и румънският нападател Серджиу Негрут.

Берое отстрани Севлиево след успех с 2:0

Берое премина победоносно през Севлиево

Заралии решиха всичко в мача само за 10 минути

Най-интересно сякаш бе в Сандански, където аматьорският Вихрен затрудни максимално Септември, но ранен гол на Васил Калоянов и късно попадение на Крис Гади, пратиха селекцията на Николай Киров в следващата фаза.

Септември елиминира Вихрен след успех с 2:0

Септември потрепери в Сандански, но все пак е на осминафинал

Калоянов и Гади пречупиха устрема на Вихрен

В битка с марка "Втора лига", Царско село сам направи мача си срещу Нефтохимик труден, но в крайна сметка "шейховете" бяха отстранени след триумф с 2:1.

ТОПСПОРТ пък проследи на живо победата на ЦСКА с 3:0 над втородивизионния Несебър.

От 16:00 часа:

НЕСЕБЪР - ЦСКА 1:4

0:1 Кубемба (15'), 0:2 Кубемба (31'), 0:3 Кубемба (60'), 0:4 Десподов (89'), 1:4 Бодуров (90+1')

ЦСКА победи с 4:1 Несебър за Купата на България

ЦСКА започна с разгромен успех за Купата на България (ВИДЕО)

"Червените" разбиха с 4:1 Несебър като гост

НЕФРТОХИМИК - ЦАРСКО СЕЛО 1:2

0:1 Симеон Ганчев - дузпа (28'), 1:1 Кармаджъ (44'), 1:2 Георги Минчев (75')

Царско село продължава напред за Купата на България

"Шейховете" преклониха глава пред "царете", Симеон Ганчев се завърна с гол

Нефтохимик набързо приключи участието си за Купата

СЕВЛИЕВО - БЕРОЕ 0:2

0:1 Камен Хаджиев (8'), 0:2 Негрут (17')

СОКОЛ (МАРКОВО) - ДУНАВ 1:4

0:1 Ятоба (17'), 0:2 Георгиев (40'), 0:3 Костадинов (45+1'), 1:3 Рахов (63'), 1:4 Ненов (65')

ВИХРЕН САНДАНСКИ -СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) 0:2

0:1 Калоянов (7'), 0:2 Крис Гади (90+1)

от 19:00 часа: