Царско село бе на крачка от това да поднесе изненадата в турнира за Купата на България още в откриващия мач в надпреварата. След 120-минутна драма на стадион "Славия", Ботев (Пловдив) ликува и е на четвъртфинал след 4:3 над "царете".

"Канарчетата" за малко да сдадат Купата, след като на няколко пъти бяха в ролята на изоставащ. В герой за "жълто-черните" се превърна Стивън Петков, който се оказа "златна" резерва за Николай Киров. За победата се разписаха още Йордан Минев и Фернандо Виана, който отбеляза два пъти.

За "царете" точни бяха Георги Минчев, Реян Даскалов и Светослав Диков.

Царско село - Ботев (Развой на срещата по минути)
на живо

Двата отбора ще спорят за място на четвъртфиналите за Купата на България

Носителят на Купата на България изнесе рецитал на пропуските през първото полувреме. Виана даде неговото начало още във 2-ата минута, когато не успя да насочи добре топката, въпреки че бе позициониран точно до страничната греда на Царско село, но стражът на "царете" улови. Последваха удари на Дуде Ндонгала, Неделев и отново Виана, но късметът не им се усмихна.

Най-деен от състава на домакините през първите 45 минути бе Красимир Илиев, който на два пъти опита да изненада Кайзер. В 14-ата минута футболистът на Царско село не вложи достатъчно сила в удара си и топката премина покрай вратата, а 4 минути по-късно опита директен обстрел след изпълнение на свободен удар. За негово съжаление обаче, стражът на Ботев бе на мястото си и улови.

В 31-ата минута натискът на "канарчетата" най-накрая даде резултат и след чудесна комбинация между Неделев и Минев, последният откри резултата на стадион "Славия".

Щастието за гостите от Пловдив обаче, не трая дълго. Три минути по-късно, Георги Минчев върна "царете" в мача, след като бе оставен непокрит в наказателното поле и изпрати топката в мрежата на Кайзер с глава.

След подновяването на играта, "канарчетата" отстъпиха инициативата на домакините, а втородивизонният тим веднага се възползва от това. В 62-ата минута капитанът на Царско село поведе своя отбор към пълен обрат. След разбъркване в наказателното поле на Ботев, Реян Даскалов отправи силен удар, който влезе за втори път в мрежата на Кайзер.

Футболистите на Николай Киров бяха доста шокирани в първоначални минути след допуснатия гол, но не се отказаха и продължаваха да опитват да изпратят мача в продължения. В 76-ата минута Тодор Неделев стреля опасно, но право в ръцете на Павел Здравков. Три минути по-късно, Карабельов изчисти топката буквално от голлинията след удар с глава на Стивън Петков.

Малко преди края на редовното време, главният съдия на срещата ощети гостите от Пловдив, след като не отсъди дузпа в тяхна полза заради игра с ръка на футболист на домакините.

Секунди преди последния съдийски сигнал, Фернандо Виана се превърна в големият герой за "жълто-черните", след като се разписа за 2:2 с мощен удар от границата на наказателното поле, а Павел Здравков просто нямаше как да реагира. Ткаа нападателят изпрати срещата в продължения.

Още в началото на първото продължение, голмайсторът на Царско село - Светослав Диков изведе "царете" отново напред в резултата, след като се разписа с хубав далечен прехвърлящ удар, а Кайзер просто остана под топката.

Пет минути след това, героят Виана отново спаси Ботев. Нападателят получи хубаво подаване от Стивън Петков, който сложи топката на главата на своя съотборник, а той се разписа в мрежата на Здравков за 3:3.

В 115-ата минута Стивън Петков се превърна в "златната" резерва на Николай Киров, след като отбеляза с глава за 4:3 и изпрати Ботев на четвъртфинала, където ще продължи защитата на Купата на България.