ЦСКА измъкна много трудна победа във Враца срещу Ботев с 2:1. "Армейците" имаха смазващо предимство в първите 30 минути на мача, но вкараха само един гол. Точен беше Енрике Рафаел. След това Стамен Белчев върна отбора си назад и домакините изравниха в 45-ата минута чрез Даниел Генов. Отново лошо се намеси вратарят на ЦСКА Бусато, който изби топката в краката на Генов след центриране.

В равностойното второ полувреме Али Соу донесе победата, след като използва физиката си в 72-ата минута. В края врачани отпаднаха и така не можаха да натиснат и да опитат да изравнят.

Снимка 493258

Източник: LAP.bg

ЦСКА вече е на първо място със 7 точки от 3 мача и голова разлика 6:4. Ботев направи трети добър мач в новото първенство и показа, че може да се бори дори за Топ 6. В първия кръг те категорично надиграха у дома шампиона Лудогорец с 3:1.

Ботев (Враца) - ЦСКА, на живо
на живо

Ботев (Враца) - ЦСКА 1:2, Али Соу изведе "червените" напред

Мачът е доста интригуващ

Срещата започна с непрестанни атаки на ЦСКА. Още, когато изтичаше едва първата минута, Али Соу успя да остане сам отдясно, но Костов спаси с крака. След корнера Соу стреля опасно, но отново врачанският вратар беше на мястото си.

Бързите играчи на ЦСКА разпиляваха защитата на Ботев, която изнемогваше и действаше панически. Напълно закономерно в 17-ата минута гостите откриха резултата. Греъм Кери центрира прецизно отляво и Рафаел Енрике излезе отзад, надскочи защитата на Ботев и заби топката с глава за 0:1.

Снимка 493257

Попадението увеличи още предимството на софиянци и само късметът спаси Ботев от второ попадение. Буров изчисти веднъж от голлинията след удар на Кери.

Всичко се промени след почивката за вода в 30-ата минута. Стамен Белчев прие играта в своята половина и домакините повярваха, че могат да се върнат в срещата.

В 44-ата минута Петър Занев замени получилия разтежение Жеферсон. Това веднага беше използвано от врачани с атака отдясно.

Снимка 493256

В 45-ата минута Даниел Генов вкара отблизо на празна врата за 1:1. Зехиров стреля от малък ъгъл отдясно. Преди това опит за удар на Ненов беше блокиран. Бусато изби право в краката на Генов, който намяше как да сгреши.

В началото на второто полувреме Али Соу отново направи пропуск. Но играта вече беше равностойна. Домакините започнаха да се надиграват.

В 54-ата минута Бусато нарави страхотно спясяване с една ръка след удар на Петър Атанасов в далечния ъгъл отляво.

Постепенно темпото леко поспадна и играта стана леко хатотична. И тогава настъпи часът на Али Соу.

Снимка 493255

Когато изтичаше 72-ата минута, гамбиецът получи хубав извеждащ пас от Тиаго, гардира отлично топката при натиск на Венцислав Керчев и простреля Костов за 1:2.

Врачани имаха желание да изравнят, но силите в края ги напуснаха. "Армейците" контролираха играта и при по-добра концентрация можеха да вкарат трети гол.

В крайна сметка срещата беше добра за родните стандарти, като изключим заключителните минути.