ЦСКА започна сезона с равенство и победа, събирайки 4 точки от първите два кръга на шампионата. "Армейците" не успяха да победят новака ФК ЦСКА 1948 в първия кръг - 2:2, въпреки че стигнаха до точката, след като губеха с 0:2 до края на първото полувреме. ЦСКА натисна съперника след почивката и беше близо до трети гол, но с дежурния си пропуск се отличи Али Соу.

Снощи отборът на Стемен Белчев стигна до драматична победа над Ботев (Пловдив) на "Армията" - 2:1 с гол на Стефано Белтраме от фаул в добавеното време на срещата.

ЦСКА не е с отличен старт, но той все пак е далеч по-добър от този през миналата кампания. Тогава воденият от Люпко Петрович тим стартира с две домакинства - на Етър и Черно море. "Армейците" играха много слабо и стигнаха само до 2:2 срещу Етър, след което получиха звучен шамар от варненци - 3:1 за Морето! Тогава 31-кратния шампион на България спечели едва точка след първите два кръга, сега са 4. Тогава ЦСКА допусна 5 гола, сега са 3.