Локомотив (Пловдив) развали добрата серия и приповдигнатото настроение в ЦСКА, след като футболистите на Войн Войнов стигнаха до нулево равенство при гостуването си на "Българска армия". Въпреки хикса, "червените" дръпнаха на 4 точки пред Левски в борбата между двата отбора за второто място в Първа лига.

През по-голямата част от срещата действията очаквано се развиваха в половината на съперника. Още в 3-та минута центриране от корнер намери намиращия се в добра форма Фернандо Каранга, но слабият удар на бразилеца не представляваше проблем за Илко Пиргов.

ЦСКА - Локомотив (Пловдив), фрапантен пропуск на Кирил Десподов!
на живо

Срещата започва от 20,00 часа

В ответната атака се получи разбъркване в наказателното поле на домакините, но футболистите на Локомотив не успяха да се ориентират правилно в ситуацията и топката излезе в аут.

Постепенно футболистите на Стамен Белчев установиха траен контрол над топката и пренесоха изцяло събитията в половината на съперника. Логично се стигна до първия по-сериозен шанс пред вратата на "смърфовете", но добър изстрел на извисилия се над всички Каранга премина на сантиметри от целта.

Въпреки осезаемото си превъзходство, "червените" не успяваха да стигнат до 100 % голово положение, дори напротив - защитата на Локомотив стоеше повече от стабилно, водена от опитния капитан Кирил Котев, който през втората част бе заменен от играещия помощник треньор Александър Тунчев заради контузия.

Снимка 294432

Източник: LAP.bg

"Смърфовете" разчитаха основно на контраатаки, разчитайки на бързината на Парвиз Умарбаев, Веселин Марчев и Димо Бакалов. При една от тях последният се освободи технично на левия фланг, но диагоналният му удар извън наказателното поле премина покрай гредата.

До края на първото полувреме "червените" имаха още две възможности да стигнат до гол, но и в двата случая ударите на Каранга минаваха встрани от целта. Далечен удар на Давид Шимао също не намери очертанията на вратата, поради което двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част протече под индиго на първата, с тази разлика, че Локомотив стоеше още по-добре на терена и беше затворил добре пространствата, с което ограничаваше бързите футболисти в червено.

Нещо повече - в първия четвърт част "смърфовете" имаха шанс да поведат в резултата на два пъти!

Снимка 294434

В 55-та минута Дани Кики бе близо до фантастичен гол. Нападателят опита да изненада Китанов със силен удар от над 30 метра, а топката прелетя на сантиметри от лявата греда! Минути по-късно Веселин Марчев пропусна най-чистата възможност за Локомотив! Нападателят на "смърфовете" бе изведен очи в очи срещу Китанов, но вратарят успя да спечели дуела!

В 63-та минута Кирил Десподов сътвори най-фрапантния пропуск в мача!

Младият нападател на ЦСКА получи топката от Фернандо Каранга на полупразна врата, но от 7-8 метра таланът не успя да уцели вратата.

До края на двубоя Локомотив не се пропука под хаотичния натиск на футболистите на Стамен Белчев и "смърфовете" си тръгнаха с точката от "Българска армия". В добавеното време на срещата Павел Виданов получи втори жълт картон заради опит за бавене на играта и остави гостите с човек по-малко.

Това обаче не повлия на крайния резултат. Със спечелената точка пловдивчани ще завършат сезона непобедени на този стадион, след като през есента спечелиха с 1:0 в среща от редовния шампионат.