Станимир Стоилов и неговият Астана станаха шампиони на Казахстан за четвърти пореден път! Столичният тим победи Акжайк с 2:0 в среща от последния кръг на първенството и си подпечата златните медали.

И двете попадения за победителите вкара конгоанският нападател Жуниор Кабананга през второто полувреме (51, 90+4).

Снимка 321899

Източник: sports.kz

Срещата премина при изключително надмощие на Астана. Играчите на Мъри пропуснаха над две дузини положения за гол, но все пак успяха да се разпишат на два пъти.

Снимка 321900

Източник: Twitter

Станимир Стоилов записа името си със златни букви в историята на казахстанския футбол, след като нито един друг специалист не е ставал шампион четири пъти поред.

В крайното класиране Астана събра 79 точки, а Кайрат, който победи с 3:2 Актобе остана с точка по-малко.

Астана победи Макаби (Тел Авив) с 1:0

Впечатляващото представяне на Мъри и Астана в Лига Европа продължава (ВИДЕО)