Ботев победи Берое с 2:1 в мач от 34-ия кръг на Първа лига. Двубоят, наричан още Битката за Тракия, оправда очакванията за драма, тъй като бе белязан от обрат, положения, екшън и два червени картона.

След 90-те минути "канарчетата", които играят за своята чест, обаче бяха тези, които ликуваха. За Берое срещата бе от изключително значение в борбата с Левски за третото място, даващо право на бараж за Лига Европа.

Ботев - Берое 2:1, два червени картона в Пловдив!
на живо

Педро Еуженио пропуска решаващото гостуване в Пловдив

Домакините започнаха по-силно, а в 12-ата минута Жоао Паоло можеше да открие резултата. Бразилецът бе намерен зад защитата на гостите отляво в наказателното поле, но Аргилашки излезе и успя да скъси ъгъла.

Последва удар в гредата след атрактивно изпълнение на Филип Филипов, който се възползва от подавене на Ндонгала и стреля от воле по диагонал. Тодор Неделев също имаше възможност да застраши Аргилашки, но негов удар от фаул премина до страничната греда.

Берое удари обаче в края на полувремето, а голът дойде при първата опасна атака на гостите към вратата на Кайзер! Мартин Камбуров комбинира с Борислав Цонев, който изведе перфектно голаджията, за да може той да вкара технично - 1:0 за Берое!

Втората част започна с натиск на Ботев, който бързо донесе паритет в резултата!

Жоао Паоло бе намерен отляво пред наказателното поле и бразилецът с хубав удар с вътрешен фалц вкара за 1:1!

Последваха моменти на напрежение, следствие на което двата отбора останаха с по 10 души!

Първо Карлос Охене получи втори жълт картон, а малко след това Густаво Афонсо по безумен начин разкърви лицето на Леони и директно бе изгонен от Николай Йорданов.

Срещата отиваше към равенство, а Мартин Райнов пропусна страхотна възможност за Берое в 86-ата минута! Капитанът на Берое бе намерен на точката на дузпата, но ударът му мина високо над вратата!

В ответната атака дойде развръзката! Тодор Неделев изеде перфектно Жоао Паоло сам срещу Аргилашки и бразилецът с удар от наказателното поле донесе победата на Ботев - 2:1!

Така Берое остава на 2 точки зад третия в класирането Левски. "Сините" обаче са с мач по-малко, като утре им предстои гостуване на шампиона Лудогорец.