ЦСКА и Левски са учудващо равностойни в срещите помежду си през месец март. Двата гранда имат по 7 победи, а "червените" са отбелязали с един гол повече, пише на първа страница вестник "Тема: Спорт".

В неделя Левски и ЦСКА за 19-и път ще премерят сили за първенство през месец март. Интересното е, че в третия месец от годината нито един от двата тима не е успял да вземе превес. Паритетът е почти пълен - имат по 7 победи, при 4 равенства. Головата разлика е 25-24 в полза на "червените".

Интересното е, че през новия век Левски е побеждавал в дербито през март само веднъж, и то в последното му издание. В мачовете от 2001 година насам тимът от "Герена" стигна и до 2 равенства, а "армейците" са ликували два пъти.

Предраг Пажин пред ТОПСПОРТ: Левски още не е в оптимална форма, Станислав Костов доказа, че има място в отбора

Вижте мнението на бившия футболист на "сините" преди дербито с ЦСКА

На в март 2014 година ЦСКА спечели с 1:0. Победното попадение отбеляза Емил Гъргоров в 69-ата минута, а срещата ще се запомни и с шестте червени картона. Още в 29-ата минута е изгонен Галчев, в 68-ата минута отборите остават с по 10 души на терена, след като и Станислав Ангелов е пратен под душовете за нарушение, след което е отсъдена дузпа. В последната минута са изгонени Ларсен Type (Левски) и Райс М'Боли (ЦСКА), а след мача червените картони виждат и Владимир Гаджев и Омар Косоко. Този двубой е последен от първата фаза на първенството.

Седмица по-късно - на 15 март, отборите се срещат в първи кръг от плейофите, а ЦСКА отново ликува с 1:0 след точен изстрел с глава на Пламен Крачунов в добавеното време. След срещата треньорът на Левски Антони Здравков хвърля оставка, а малко след това Елин Топузаков застава начело на "сините"...

Снимка 319174

Източник: LAP.bg

Последната мартенска среща между двата тима се игра на 04.03 миналата година. "Сините" стигнаха до победа. Арсенио Нунеш откри още в петата минута, но ликува Левски. Първо чешкият защитник Давид Яблонски изравни в 71-ата минута, а 7 по-късно той изработи дузпа, която бе реализирана от словака Роман Прохазка - краен резултат 2:1.