Лудогорец разгроми госта си Берое в плейофен двубой между двата тима от Първа лига.

"Орлите" се наложиха с категоричното 7:0 над своя опонент.

Попаденията в полза на победителите реализираха Вандерсон, Мисиджан, Лукоки, Горалски и Кешеру, вкарал хеттрик.

Снимка 351445

Източник: LAP.bg

Разградчани определено бяха по-добрият състав на терена, като само в рамките на първите 45 минути вече бяха реализирали три от своите попадения.

Така авансът на шампионите пред ЦСКА във временното класиране беше увеличен на 8 точки. Берое пък продължава битката си с Левски и Ботев (Пд) за третото място в първенството.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена в Разград:

Лудогорец - Берое 7:0!
на живо

Куп проблеми в тима на гостите

През първото полувреме съставът на гостите беше тотално обезличен, като Берое не съумя да покаже нищо съществено в предни позиции.

Още във втората минута, след индивидуален пробив в пеналта на съперника, Вандерсон даде преднина на "орлите".

Натискът на разградчани се засили и след 17 минути игра Иванов извърши нарушение в полето на Перниш, а Николай Йорданов посочи бялата точка.

Клаудиу Кешеру застана зад топката и стреля точно, като не остави шансове на вратаря на съперника, удвоявайки преднината на тима си в резултата.

Нов гол на Кешеру след половин час игра на теория почти сигурно сложи точка на спора. Румънският таран дори бе задържан от Бандаловски, но предпочете да продължи хода си към целта и в крайна сметка упоритостта му бе възнаградена, а "класиката" на терена стана факт.

До почивката домакините определено се забавляваха на игрището, като опитваха атрактивни изпълнения в и изпробваха точността на изстрелите си от средна и далечна дистанция. Нова промяна в резултата, до почивката, не беше отбелязана.

В 62-ата минута Кешеру на два пъти не успя да вкара топката във вратата, но при добавката Мисиджан покачи на 4:0.

В рамките на 4 минути - между 71-ата и 75-ата - Лудогорец нанесе два нови удара по самочувствието на Берое, като покачи на 6:0.

Снимка 351443

Точни за домакините бяха влезлият малко по-рано в игра Лукоки, както и Кешеру, който оформи хеттрика си днес.

Крайното 7:0 оформи Кампаняро, разписал се две минути преди края на редовното време.

Треньорът на Берое Александър Томаш имаше проблеми с окомплектоването на състава за двубоя. Нападателят Мартин Камбуров не игра, като това определено натежа.