Лудогорец записа категорична победа над Пирин. Шампионите победиха "орлетата" с 3:0 в мач от 23-ия кръг на Първа лига, игран на "Лудогорец Арена".

С успеха, тимът на Георги Дерменджиев се откъсна на 12 точки пред втория Левски.

Снимка 281811

Източник: LAP.bg

Благоевградчани пък са 7-ми с 28 пункта. "Орлетата" бяха в серия от три мача без загуба, но "орлите" пректъснаха полета им.

Пирин се бори и противопостави добре на Лудогорец през първото полувреме, но през второто тотално дезертира.

НА ЖИВО: Лудогорец - Пирин

"Орлите" ще търсят победата на всяка цена

Първото опасно положение в мача се случи в 19-ата минута, когато Вандерсон се освободи от отбраната и стреля с далечен, силен удар, но Макенджиев показа класа и отрази почти сигурно попадение.

Десет минути по-късно Кешеру подаде много добре към Кафу, който с диагонален удар от близка дистанция прати топката от външната страна на вратата. До края на полувремето, двата тима така и не успяха да си вкарат гол.

През втората час обаче това се промени. Още в 49-ата минута, Марселиньо подаде добре към Джонатан Кафу, който с едно докосване си пое топката и навлезе в наказателното поле, отбраната на Пирин не се справи и позволи бразилецът да се разпише за 1:0.

В 60-ата минута, дълго разиграване на топката в наказателното поле,завърши с успореден пас на Кафу към Кешеру, за който остана най-лесното - да чукне топката към вратата на "орлетата" за 2:0.

Девет минути по-късно, Мичев сгреши, Кешеру открадна и опита подаване към свой съотборник, но след грешния пас сам завърши атаката с фронтален удар за 3:0.

Малко преди края на мача, дойде и най-чистата възможност за Пирин. Тони Тасев бе изведен абсолютно сам срещу вратаря, но Владо Стоянов успя да блокира удара на младия нападател на Пирин.