Левски спечели баража за място в Лига Европа срещу състава на Верея.

В редовното време битката на стадион "Георги Аспарухов" завърши без победител - при резултат 1:1.

Гола за столичани реализира Божидар Краев, разписал се с глава в самия край на първото полувреме, а секунди преди последния сигнал Иван Бандаловски прати мача в продължения, а след това и към изпълненията на дузпи.

При тях по-точни бяха софиянци, които се спасиха от исторически резил и запазиха мястото си в Европа.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на "Герена":

НА ЖИВО: Дузпите ще решат спора между Левски и Верея!

Шок на "Герена"!

Около баража имаше големи спорове, тъй като столичани по принцип трябваше да получат директна квота за европейските клубни турнири, но желанието им така и не бе уважено.

"Синя България": Ако Левски напусне шампионата, заставаме зад клуба!

"Символът на футбола ни не бива да участва в задкулисни машинации!"

Именно в днешния мач тимът на Ники Митов трябваше да доказва на своите фенове, че е способен да играе под напрежение и да демонстрира с представянето си, че тежката загуба от ЦСКА е забравена.

Степан Хиндлиян: Гответе се за серия от мащабни протести!

"Няма начин третият да играе бараж, а четвъртият да се класира директно"

Първото полувреме от срещата премина при тотална доминация на домакините. Те владееха инициативата изцяло, като диктуваха случващото се на терена и темпото на игра.

Още в самото начало Франсис Нар можеше да открие резултата, но стреля встрани от целта.

Малко по-късно дойде и едно от най-сериозните положения пред вратата на Верея за първата част от мача, като стражът на старозагорци отби силен шут в горната греда, а при добавката и Нар насочи кълбото в същата част от дирека.

Последваха пропуски на Краев, Адениджи и отново на Нар, като в големи периоди от двубоя съперникът на "сините" не успяваше да напусне половината си.

В средата на полувремето играта временно беше спряна, като по терена полетяха бутилки и кенчета с бира. Едно от тях бе взето от футболиста на Верея - Иван Бандаловски, който дори отпи от него.

Левски нанесе решителния си удар в самия край на първите 45 минути, когато центриране в наказателното поле на Павлов бе засечено от Божидар Краев с глава за 1:0.

Секунди преди почивката вратарят на столичани Кръстев падна лошо в пеналта на тима си и се наложи да напусне терена с помощта на носилка. Той бе принудително заменен от Божидар Митрев.

Вторите 45 минути не се различаваха особено много от откриващите.

Въпреки че използва всички свои налични смени, включвайки в игра Момчил Цветанов, Валери Домовчийски и Селим Керкар, наставникът на Верея - Александър Томаш не успяваше да промени хода на случващото се на терена.

Снимка 297395

Източник: Александра Атанасова

Напротив - при малко по-насочени и концентрирани действия основно на Адениджи и Нар, Левски можеше да спечели по още по-убедителен начин този двубой.

Левски бе на път лесно да осигури участието си в Лига Европа, но в последните секунди на даденото продължение на двубоя Иван Бандаловски накара всички на стадиона да замлъкнат, вкарвайки за 1:1.

В рамките на редовното време резултатът не беше променен, в продълженията това също не се случи, което наложи изпълнения на дузпи.

При тях по-точни бяха футболистите на "сините", като в решителното последно 22-ро изпълнение в мача Божидар Митрев хвана битата от "колегата" си Колев дузпа.

За Александър Томаш, който през следващия сезон ще води Берое, това бе последният мач начело на тима.