Етър спечели първия си мач на стадион "Ивайло" през новия сезон - срещу Пирин.

Великотърновският състав се наложи над опонента си с 2:1. Попаденията за тима реализираха Бадара и Петков. Точен за гостите беше Ничев.

В началните кръгове от шампионата в Първа лига "болярите" приемаха съперниците си в Ловеч, което видимо се отрази негативно на отбора, който не успя да запише нито една победа.

Поради тази причина днес привържениците се надяваха да видят първи 3 точки при завръщането на "виолетовите" в собствения им дом. Така и стана.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Етър - Пирин 2:1, гол на Петков!
на живо

Първи мач за домакините на стадион "Ивайло"

През първото полувреме случващото се на терена бе напълно подвластно на състава на домакините. Те налагаха темпо на игра, подходящо за бързоногите състезатели на тима, като не се стесняваха да изпробват уменията на вратаря на съперника при всеки възможен случай и с изстрели от всякаква дистанция.

Резултатът беше открит в 16-ата минута.

Тогава Бадара получи добра топка в пеналта на състава от Благоевград и не се замисли и за секунда, пращайки топката в мрежата на вратата, пазена от Макенджиев.

Отново Бадара можеше да се разпише само няколко минути по-късно, но оказал се в добра позиция пропусна да запише за втори път името си в листата с голмайсторите.

Истинският длъжник за Етър през тази първа част от мача обаче беше Иван Стоянов.

Опитният футболист на домакините се скъса да пропилява изгодни ситуации за реализиране на нови "великотърновски" голове. В два от случаите Стоянов дори бе лице в лице със стража на опонента, но не успяваше да намери очертанията на вратата.

Така или иначе резултатът се запази непроменен до последния съдийски сигнал за първите 45 минути.

Второто полувреме бе в полза на Пирин.

Само 4 минути след подновяването на играта Ничев надскочи всички в наказателното поле при центриране на гостите и прониза стража на съперника за 1:1.

Натискът на благоевградчани продължи, но футболистите на отбора се надпреварваха да пропускат изгодни ситуации.

Така се стигна до 73-ата минута на двубоя, в която Иван Стоянов прати чудесен пас към Иван Петков и преднината на Етър беше възстановена - 2:1.

До края на мача резултатът не беше променен и по този начин "болярите" регистрираха първата си победа след завръщането в елита на страната.