Ботев (Пловдив) победи Етър с 1:0 в плейофен мач за седмото място в Първа лига. Единственият гол в срещата вкара Антонио Вутов в 28-ата минута. "Болярите" завършиха двубоя с девет души, след като Яни Пехливанов и Божидар Кацаров бяха изгонени.

Така "канарчетата" ще спорят в събота с Черно море във Варна за заветното седмо място, което дава право на бараж за Лига Европа.

Ботев (Пловдив) - Етър 1:0, Вутов бележи
на живо

Двубоят започва в 21:00 часа

Домакините наложиха териториално превъзходство още от самото начало, но трудно стигнаха до голови положения. В 12-ата минута Яни Пехливанов засече центриране от корнер на Антон Огнянов, но Георгиев спаси.

В 28-ата минута "канарчетата" излязоха напред в резултата. Джонатан отне топката пред наказателното поле на гостите и намери Антонио Вутов. Нападателят с прецизен удар с левия крак вкара за 1:0.

Снимка 487081

Източник: LAP.bg

При попадението Лагоа извърши фаул за жълт картон, но реферът Георги Иванов му го спести. Ако му бе показал, виолетовите щяха да останат с човек по-малко. Халфът направи грубо нарушение малко след това, но отново се размина с изгонване.

В 41-ата минута Милчо Ангелов стреля слабо и Георгиев улови. Три минути след това Неделев изведе Бурбано отляво в наказателното поле. Колумбиецът наесе удар, който Господинов спаси.

Снимка 487079

"Болярите" можеше да изравнят в 56-ата минута. Тогава Ангелов се озова зад отбраната на "канарчетата" и шутира, но Бандаловски успя да блокира удара. При попадението Лагоа извърши фаул за жълт картон, но реферът Георги Иванов му го спести. Ако му бе показал, виолетовите щяха да останат с човек по-малко.

В 67-ата минута Янко Георгиев допусна груба грешка и Ангелов вкара гол, който правилно бе отменен заради засада.

Снимка 487078

В 79-ата минута Пехливанов задържа откъсващия се Джонатан и получи втори жълт картон. Неделев стреля от отсъдения пряк свободен удар, но прати топката покрай вратата.

Малко по-късно Божидар Кацаров също бе изгонен. Халфът си изкара два жълти картона за по-малко от три минути.

Снимка 487077

В продължението на срещата Ботев бе близо до втори гол. Неделев с диагонален пас намери Шопов. Младокът напредна и нанесе силен удар от границата на наказателното поле, който Господинов изби в гредата. Малко след това Бурбано не успя да насочи във вратата успоредно подаване на Неделев.